Podologue: 4 powody, aby się do niego

Z okazji narodowego dnia zdrowia stopy w tę środę, w wielu miastach Francji oferują bezpłatny pokaz na подолога. Nie widzisz korzyści pielęgnacja stóp? Aby przekonać was, oto cztery powody, aby zwrócić się do podiatrist.

Ortopedy: kobiety bardziej zaniepokojonyOrtopedy: kobiety bardziej zaniepokojony

Kobiety mają większe szanse na niektóre choroby nóg, niż mężczyźni, bo liczy sobie lub buty na wysokim obcasie. W ten sposób, uważa się, że od 15 do 20% populacji kobiet pewnego dnia stanie się ofiarą łuk na nogę (lub hallus вальгусная deformacja) w bardziej lub mniej wyraziste postaci (każda druga kobieta będzie ofiarą, jeśli regularnie obcasy wysokie obcasy) .

Jest to długi przenoszenie ciężaru ciała na przedniej części stopy, co powoduje to odchylenie dużego palca na zewnątrz. W ten sposób, ponieważ japońskie kobiety odstąpił od swoich tradycyjnych japonki ostre, zachodni styl buty, przypadki hallus вальгусная deformacja u kobiet w tym kraju wzrosła w postępie geometrycznym.

Jednak, jeśli ten typ obuwia należy zrezygnować? Nie, to codziennie nosić wysokie obcasy, które należy unikać! Poprzez zmianę wysokości obcasów na co dzień, należy unikać tych brzydkich (i boleśnie) łuk na nogi.

Ortopedy: ona również pielęgnuje skórę i paznokcie

Rogi i modzele, również bolesne najczęściej pojawiają się z powodu nadmiernego tarcia palcami między nimi, na ścianie lub do buta. W tym przypadku kręgarz zadrapania i pompy. Ten specjalista zawsze zrobi to lepiej niż ty, bo on będzie unikać innych zmian skórnych poprzez usunięcie tych bolesnych modzeli, bardzo kłopotliwe dla prostej km.

Odejście z wcielonego paznokcie – często z powodu poprawki błędów w przeszłości – również w ramach swoich kompetencji. Orthonyxia jest leczenie zmian krzywizny paznokcia, aby uniknąć nawrotów wrośnięty paznokieć. Operacja chirurgiczna jest bardziej koniecznością.

Ortopeda lub pedicure?

W istocie, jest to mniej więcej to samo. Badania pozostają takie same. Zresztą, niektórzy wolą nazywać się jednym lub drugim lub nawet połączyć dwóch terminów. Dla uproszczenia, to mówi o tym, że pedicure leczy, a ortopeda będzie mieć więcej kompetencji dla rozwoju stopy ortopedii.

Podiatrist: on może przepisać nóg ortopediiPodiatrist: on może przepisać nóg ortopedii

Ortopedyczne wkładki lub wkładek ortopedycznych wkładek do obuwia pozwalają zmieniać ciśnienie wywierane na palce i tym samym złagodzić niektóre z bólu. Te podeszwy może również leczyć zespół zakażenia stopy, lub nawet rozwiązać problemy z zapachem .

Ale ortopeda może również projekt silikonowego urządzenia do ochrony lub eliminowania chorób, takich jak odciski , modzele, kuropatwy oczy, pazury palce, cebula … te wymienne ortezy, które można nosić w dzień, elastyczne lub półsztywne będzie rozpowszechniać różnych miejscach tarcia wewnątrz buta i tak usunąć wszystkie te drobne rany, które zniszczyli swoje życie!

Podiatrist: on rolę konsultanta

Jeśli masz bóle w nogach , nie czekaj. Idźcie do lekarza lub raz do podiatrist . Podiatrist: on rolę konsultantaChociaż ostatnio kompetencji jest bardzo ograniczony, jednak część medycznego łańcucha – to nawet ma swój własny rada Zakonu niedawno.

Niestety, tylko wysokiego ryzyka cukrzycy lub chorzy czekają na nodze ortopedyczne wkładki – i na receptę – otrzyma pełnego lub częściowego zwrotu. Ortopeda ma również rola doradztwa w wyborze butów. Może również przepisać estetyczne produkty, sprzedawane w aptekach.

0 comments:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *